Zdajemy prawo jazdy. Ośrodki szkolenia kierowców

w poziomu kwalifikacji osób w nich zatrudnionych. Muszą one nie tylko, co oczywiste, bardzo dobrze znać się na wszystkich przepisach ruchu drogowego, ale też w umiejętny sposób przekazywać swoim kursantom wiedzę dotyczącą tych zas

Zdajemy prawo jazdy. Ośrodki szkolenia kierowców

Kwalifikacje osób zatrudnionych w ośrodkach szkolenia kierowców

Istniejące obecnie ośrodki szkolenia kierowców prowadzone są w bardzo fachowy sposób. Dotyczy to najpierw poziomu kwalifikacji osób w nich zatrudnionych. Muszą one nie tylko, co oczywiste, bardzo dobrze znać się na wszystkich przepisach ruchu drogowego, ale też w umiejętny sposób przekazywać swoim kursantom wiedzę dotyczącą tych zasad. Wszystkie ośrodki szkolenia kierowców są również bardzo dobrze wyposażone w sprawne samochody oraz środki edukacyjne, do których należą sprzęty audiowizualne oraz różnej wielkości tablice i komputery. Ze względu na bezpieczeństwo kursantów także place ćwiczeniowe często poddawane są różnym kontrolom, a na ulice wyjeżdżają kursanci wstępnie przeszkoleni.


Wikipedia i definicja bezpieczeństwa ruchu drogowego

Bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) ? powszechnie używana nazwa określająca zarówno zbiór zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również osobna dziedzina wiedzy zajmująca się kształtowaniem właściwych warunków ruchu drogowego. Na BRD składają się zagadnienia z zakresu nadzoru nad ruchem drogowym, organizacji ruchu drogowego, szkolenia i egzaminowania kierowców, psychologii transportu, ratownictwa medycznego, stanu technicznego i wymagań wobec pojazdów, dróg i oznakowania, a także promowania pożądanych zachowań u uczestników ruchu drogowego.

Instytucjonalnie rola BRD wyrastała na marginesie struktur aparatu państwa odpowiadających za bezpieczeństwo (wydziały ruchu drogowego milicji i policji), transport (Instytut Transportu Samochodowego) i budowę dróg (zarządcy dróg),

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpieczeństwo_ruchu_drogowego


Prawko jazdy - Wikipedia

Prawo jazdy w Polsce ? dokument potwierdzający uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych w Polsce, a w niektórych przypadkach także innego rodzaju pojazdów drogowych, jak rower czy pojazd zaprzęgowy. Dokument prawa jazdy jest wydawany od kilkudziesięciu lat przez polskie organy państwowe.

Pierwsze przepisy poruszania się po drogach powstały w Polsce rozbiorowej w 1826 roku. Wraz z odzyskaniem niepodległości w roku 1918 pojawiły się pierwsze polskie prawa jazdy. W roku 1921 powstał pierwszy polski kodeks drogowy. Kolejne ustawy pochodziły z lat 1961, 1983 i obecnie obowiązująca z 1997.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy_w_Polsce



© 2019 http://berno.com.pl/